CAPAVIA.COM.TR

logo_iso logo_iata logo_tursab
Konum: Moskova- St.Petersburg
Ücret: 689 €
Rezervasyon Yap

Moskova- St.Petersburg 689 € ‘dan başlayan fiyatlarla…

5 Gece – 6 Gün

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL – MOSKOVA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Capavia kontuarı önünde saat 06:30’da buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK413 tarifeli seferi ile saat 08:30’da Moskova’ya hareket. Yerel saat ile saat 12:20’de Moskova varış ve panoramik Moskova şehir turu. Şehir turumuzda, Tverskaya Caddesi, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanaka Meydanı, KGB Merkezi, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme, serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Işıklar Altında Moskova Gece Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

2.GÜN MOSKOVA (UZAY MÜZESİ + BORODINO PANORAMA MÜZESİ + METRO + ARBAT SOKAĞI TURU)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük Uzay Müzesi + Borodino Panorama Müzesi + Metro +  Arbat Sokağı turumuza katılabilirler. 1950’lerde başlayan Uzay yarışının öncüsü Sovyet Rusya’nın ilk ve tek modern Uzay Müzesinde ilk mekikten, uzaya gönderilen ilk canlı ve Mir uzay istasyonuna kadar tüm detayları görebileceksiniz. Napolyon ile yapılan Fransa – Rusya savaşının efektlerle sergilendiği muhteşem Panorama Müzesini ziyaret edeceğiz. Sovyet Rusya’nın ihtişamını sergilemek amacıyla tablolar, heykeller ve değişik süsemelerle adeta bir müze görünümünde olan ünlü Metrosu, Dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskovalıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgahlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının babası sayılan Aleksandr Puşkin ve Karısı Natalya’nın yaşadığı evde Arbat Sokağı’ndadır. Turumuzun ardından gününüz serbest. Geceleme otelimizde.

3.GÜN MOSKOVA (KREMLIN & KATEDRAL & NOVODEVICHI TURU) – ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından saat 10:00’da odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kremlin & Katedral & Novodevichi turuna katılabilirler. Kremlin, tarih boyunca Rus Çarları ve Sovyet liderlerine ev sahipliği yapmıştır ve günümüzde de Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi buradadır. Çok önemli tarihsel değere sahip olan Kremlin, devlet yönetim merkezi oluşunun yanı sıra kültür ve din merkezidir. Çarların taç giyme töreninin yapıldığı Uspenski (Meryem Ana’nın göğe yükselişi) Katedrali ile Archangel Michael (Başmelek Mikail) Kilisesi burada bulunur. Dünyanın en büyük çanı ve en büyük topu Kremlin’dedir. Tüm bu özellikleri, surları, bahçeleri, binaları ile Kremlin gerçek bir müzedir. Takiben Nazım Hikmet’in mezarının da bulunduğu Rusya tarihinde önemli ve prestijli insanların gömüldüğü mezarlık ziyaret yapılacaktır. Turumuzun ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Saat 22.45’de otelden Moskova Tren Garı’na hareket. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından kompartmanlara yerleşme. Gece yarısını takiben 00:50’de St. Petersburg’a hareket. Geceleme trende.

4.GÜN ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısı trende. (Kahvaltı kompartmanlara servis edilmektedir.) Saat 09:00’da St. Petersburg’a varış. Varışımıza istinaden panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; şehrin kalbi olarak anılan ünlü Nevski Caddesi, devasa St Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, Şair Puşkin`in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi ve 70 km`lik ünlü Neva Nehrigibi şehrin simgesi haline gelmiş yerler görülecektir. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

5.GÜN ST PETERSBURG (HERMITAGE TURU / KANAL TURU)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Hermitage MüzesiTuruna katılabilirler. Hermitage Müzesi dünyanın en büyük sanat müzelerinden biridir. Katerina’nın kış sarayı olarak inşaa ettirdiği binalar kompleksi günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760`dan itibaren Rus Çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasındadır. Günümüzde 5 bina ve 1057 adet oda ve salonda Leonardo Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt, Rubens, Velasquez, El Greko, Renoir, Raphael, Picasso, Matisse ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor.  Yaklaşık 2.5 saat sürecek turumuzda, en önemli oda ve salonlar en önemli eserleri göreceğiz.  Hermitage Müzesi turu sonrası otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra Kanal Turu gezimize katılabilirler. Kuzey’in Venedik’i olarak adlandırılan St. Petersburg, Neva Deltası’nın oluşturduğu adalar üzerine kurulmuş bir şehirdir. Özel tekne ile yapacağımız kanal turumuzda, doğal nehirler, kanallar üzerinde yaklaşık 1 saat şehri bir başka açıdan görme ve fotoğraflama imkanı buluyoruz.  Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kazak Show veya Bale Gösterisine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

6.GÜN ST.PETERSBURG (PETERHOFF PARKI + PAVLOVSK SARAY TURU) – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından saat 10:00’da odaların boşaltılması ve akşam transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Peterhoff Parkı + Pavlovsk Saray Turuna katılabilirler. Şehre 30.km uzaklıkta bulunan Baltık Denizi Kıyısındaki Peterhoff’da Çar 1.Petro tarafından inşa edilen yazlık sarayın eşsiz bahçesi güzelliği ve görkemiyle, 150’yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle ziyaretçileri hayranlık içinde bırakıyor. Park gezisi sonunda Fin Körfezini ve St.Petersburg’un silüetini izleyebilirsiniz. Pavlovsk Sarayı St.Petersburg’un 35 km güneyindeki Pavlovsk Kasabasında bulunur. En zengin saraylardan biri olarak kabul edilen bu saray Ünlü Çariçe Büyük Katerina tarafından oğlu Pavel’e hediye edilmiştir. Bu sarayı gezerken Çarlık Ailesinin muhteşem yaşamına tanıklık edeceksiniz. Turumuzun ardından St. Petersburg Havalimanı’na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardandan Türk Hava Yolları TK402 seferi ile saat 16:35’de İstanbul’a hareket ve saat 19:00’da İstanbul’a varış. Turumuzun sonu

Fiyat ve müsaitlik için lütfen bizi arayınız.

Sosyal Medya
info@capavia.com.tr
+90 533 200 19 64 (7/24)