CAPAVIA.COM.TR

logo_iso logo_iata logo_tursab
Konum: Küba - Havana
Ücret: 1299 €
Rezervasyon Yap

Havana-Trinidad-Varadero 1299 €’dan başlayan fiyatlarla…

7 Gece – 9 Gün

TUR PROGRAMI

1.GÜN  İSTANBUL – AMSTERDAM – HAVANA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Capavia Kontuarı önünde saat 04:00’da buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından KLM Havayolları KL1610 tarifeli seferi ile saat 06:00’da Amsterdam’a hareket. Saat 08:30’da varış ve uçak değiştirme. KLM Havayolları KL723 seferi ile saat 10:30’da Havana’ya hareket. Saat 14:50’de Havana’ya varış. Otelimize transfer ve odalara yerleşme. Serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.GÜN HAVANA

Sabah kahvaltı sonrası panoramik Havana şehir turu için otelden hareket. Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla ayrılmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş 50’li ve 60’lı Amerikan arabalarının sıkça görülebilen, ispanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip ve renkli bir gece hayatı, sinemalarının, tiyatroların, kabarelerin ve gece kluplerinin şaşırtacak derecede çok olduğu Unesco’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehri olan Havana’da, Capitanes Generales Müzesini, Devrim Meydanı, Katedral Meydanı, armas Meydanı, Morro Kalesi, Malecon, Ernest Heminghway’in gittiği barlar sokağı, Floridita, La Bodeguita Del Medio görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek olan COCO TAKSI turunakatilabilirler. Bu turumuzda Kuba nin sembolu olan Coco taksiler ile iel Capitolio Binasi onunden hareket edilip 20 dakikalik bir turun ardindan Hemingway barindan durarak hindistan cevizinden yapilan muhtesem daiqirilerimizi yudumluyoruz. Tur sonrasi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN HAVANA (VINALES – PINAR DEL RIO)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra VINALES VE PINAR DEL RIO turuna katılabilirler. Havana’dan 200 km uzaklıkta olan Küba’nın bahçeleri diye adlandırılan yörede tütün plantajlarını ve köydeki rastgele seçilecek bir aile ziyaret edilir. Puro fabrikaları ve likör fabrikasını ve Vinales Vadisine yolculuğumuzda Los Jazmines’ten mola sırasıda Mogotes’leri seyredilebilinir. Öğle yemeğiniz yerel bir restaurantda alınacaktır. Yemek sonrası “Cueva del Indio” mağarayı ziyaret ve mağaranın içinden geçen nehir ile sandal gezisi ve Viñales’de “Mural de la Prehistoria” denilen tarih öncesine dayanan duvar çizim ve resimlerini göreceğiz. Turun ardından otelimize dönüş. Arzu eden misafirlerimiz  ekstra yapılacak olan CLUB HABANA turuna katılabilirler. Aksam yemegimizi Kuba muzik ve danslari ile yiyecegimiz turumuz sonrasi otelimize dönüş.Geceleme otelimizde.

4.GÜN HAVANA (HEMINGWAY)

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecekHEMINGWAY turuna katilabilirler. Bu turumuzda Finca Vigia’da gidilerek ünlü Amerikan yazar Ernest Hemingway Müzesi ziyaret edilecektir. Müze sonrasında Cojimar Şehri’nde bir yürüyüş yapılarak Hemingway anıtını goruldukten sonra Havana limanı girişinde bulunan ve  koloni doneminin en guzel orneklerinden olan18. Yüzyılda İspanya Kralı 3. Carlos tarafından yaptırılan La Cabana kalesi, ziyaret edilecektir. Tur sonrasi serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN HAVANA – CIENFUGOS – TRINIDAD

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Montemar Park ve İspanyol mimarisinin güzel örneklerinin görülebileceği Cienfuegos şehri üzerinden Trinidad’a hareket. Panoramik Cienfuegos şehir turu. Tur sırasında tarihi Tomas Terry Tiyatrosu, harika manzarası ile De Vale Sarayı görülecek yerler arasındadır. Lokal bir restaurantda alacağımız öğle yemeğinin ardından  Unesco Dünya mirası listesinde yer alan Trinidad’a hareket ve panoramik şehir turu. Ünlü Romantizm Müzesi ve Cantero Sarayı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

6.GÜN  TRINIDAD – VARADERO

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Santa Clara üzerinden Küba’nın diğer turistik şehri Varadero’ya hareket ediyoruz. Yol üstünde Küba’nın yakın geçmişine damga vuran Che Guevera’nın mezarının bulunduğu Villa Clara’yı ziyaret edeceğiz. Lokal bir restaurantda alacağımız öğle yemeğinin ardından Varadero’ya hareket. Otelimize varış ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

7.GÜN VARADERO

Sabah kahvalti sonrasi deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkartmanız için serbest zaman. Geceleme otelimizde

8.GÜN VARADERO – HAVANA – AMSTERDAM

Sabah kahvaltı sonrası transfer saatine kadar serbest zaman. Öğleden sonra Havana Havalimanı’na hareket. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra KLM Havayolları KL724 tarifeli seferi ile saat 16:45’de Havana’ya hareket. Gece uçak yolculuğu.

9.GÜN AMSTERDAM – İSTANBUL

Sabah saat 08:30’da Amsterdam’a varış ve uçak değiştirme. KLM Havayolları KL1613 seferi ile saat 11:25’de İstanbul’a hareket. Saat 15:45’de varış ve turumuzun sonu.

Fiyat ve müsaitlik için lütfen bizi arayınız.

Sosyal Medya
info@capavia.com.tr
+90 533 200 19 64 (7/24)