CAPAVIA.COM.TR

logo_iso logo_iata logo_tursab
Konum: Kazablanka-Marakeş
Ücret: 649 €
Rezervasyon Yap

Kazablanka-Marakeş 649 € ‘dan başlayan fiyatlarla…

4 Gece – 5 Gün

TUR PROGRAMI

1.GÜN ISTANBUL-KAZABLANKA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ndeki pasaport, bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Royal Air Maroc Havayolları(Fas Havayolları) ile saat 18:25’de Kazablanka’ya uçuş. Yerel saat ile 21:30’daki inişimizi takiben havalimanında bizleri karşılayacak olan yerel ekibimiz ile Kazablanka otelimize hareket ediyoruz.. Geceleme otelimizde.

2.GÜN KAZABLANKA

Sabah uyandırma ve kahvaltı sonrası, Avangart ruhlu, beyaz şehir Kazablanka’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Tarihi Habus Meydanı ve Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. 1980-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii, dünyanın en büyük camisidir. (Cami’ye giriş tura dahil değildir). İç mekanda 25.000 kişinin ayni anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 bin metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Atlas Okyanusu kıyılarındaki Corniche semti, Si Bu Abderrahman Adası, Afrika’nın en büyük modern alış veriş merkezi Morocco Mall günün ilginç duraklarındandır. Turumuzun sonunda verilecek serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN KAZABLANKA-MARAKEŞ

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltı sonrası Marakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Varılşımızın ardından yapacağım panoramik tur ile şehrin tarihi mekânlarını keşfe başlıyoruz. Dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek medinaya ulaştığımızda, uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmed’in Bahia Sarayı ile Fas tarihine girerek, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. İspanyol Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi’ni seyrin ardından, maceramız Souk adı verilen Marakeş kapalı çarşısının dar ara sokaklarında devam ediyor. Dünyaca ünlü bu labirentin tüm geleneksel köşelerini keşfedecek, dar sokaklarında renkli görüntülere tanık olacağız. Gezimiz sırasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacak. Günümüz UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydana, adeta bir “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz.Tur bitimi verilecek serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.GÜN MARAKEŞ (ESSAOUIRA)(ATLAS DAĞLARI 4X4)

Sabah kahvaltısı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler icin serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Atlas Okyanusu kıyısında yer alan yıllar öncesinin Bodrum’unu andıran dünyaca meşhur ESSAOUIRA şehir gezisine veya Atlas Dağları 4×4 turuna katılabilirler.(Hangi turun düzenleneceği grupta çoğunluk sağlanmasına bağlıdır). Essaouira: Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz sehri Essaouira’ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas Okyanusu’nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler. Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar, tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir.Atlas Dağları 4×4: Bu turumuz güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas dağlarını sizlere tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust baraj gölü kıyısında öğle yemeği alacağız. Tur sonrasi Marakeş’e ve otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde .

5.GÜN MARAKEŞ-KAZABLANKA-ISTANBUL

Sabah odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Kazablanka Havalimanı’na transfer. Saat 11:00’de Royal Air Maroc Havayolları’na ait AT910 sefer sayılı uçuş ile Atatürk Havalimanı’na hareket . Yerel saat ile 17:25’de varış ve turumuzun sonu.

Fiyat ve müsaitlik için lütfen bizi arayınız.

Sosyal Medya
info@capavia.com.tr
+90 533 200 19 64 (7/24)