CAPAVIA.COM.TR

logo_iso logo_iata logo_tursab
Konum: Dubrovnik
Ücret: 299 €
Rezervasyon Yap

Dubrovnik 3 Gece – 4 Gün 299 € ‘dan başlayan fiyatlarla

TUR PROGRAMI

VİZE FIRSATI!

Yeşil pasaportu ya da geçerli çok girişli Schengen vizesi bulunan misafirlerimize tur ücreti üzerinden indirim uygulanacaktır. Hırvatistan vizesi, pasaport ve 2 adet fotoğraf ile alınabilmektedir.

1.Gün Sabiha Gökçen-Split-Dubrovnik-Neum

01 Mayıs sabah 05:30’da Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Capavia kontuarında buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Atlasjet Havayolları özel seferi ile 08:00’de Split’e hareket. Saat 08:55’de varışımızı takiben pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanından ayrılıyor ve Dubrovnik’e doğru hareket ediyoruz(209 km). Dubrovnik’e varışımızla birlikte eski şehir meydanında otobüsümüzden inerek yürüyüş turu ile UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını geziyoruz. Bu turumuz esnasında kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Orlando Heykeli, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitiminde Neum’a ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün Neum (Mostar-Poçitel)

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek ekstra tam günlük öğle yemekli Mostar-Poçitel turuna katılabilirler. Bu turumuzda özel aracımızla otelden ayrıldıktan sonra ilk durağımız, bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel olacak. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyor ve çok güzel fotoğraflar çekiyoruz. Daha sonra Mostar’a gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koski Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz. Öğle yemeğini tur sırasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turun bitimi ile birlikte Neum’a ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün Neum (Karadağ)

Sabah, serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük yemeksiz Karadağ turuna katılabilirler. Dünya’nın Kosova ile birlikte en genç iki devletinden biri olan Karadağ’a geçtikten sonra Avrupa Jet Sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezinin nefes kesen manzarası eşliğinde kısa bir yolculuğun ardından, ilk durağımız, muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu zengin bir işadamına satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir noktada mola. Karadağ’da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Turumuzun bitiminde Dubrovnik’e ve otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Dalmaçya Gecesi eğlencesine katılabilirler. Yerel müzikler eşliğinde Dalmaçya mutfağının tadına bakıp, unutulmaz bir Balkan gecesi yaşıyoruz. Gecenin sonunda Neum’a ve otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

4.Gün Neum-Split-Sabiha Gökçen

Sabah uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Split’e hareket. Varışın ardından Split şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Yapacağımız Split şehir turu esnasında UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunan Diocletian Sarayı, St.Domnius Katedrali, Diocletian Mozelesi, Diocletean Mahzenleri, Jüpiter Tapınağı, dar taş sokakları, liman bölgesindeki cafe, bar ve restoranları ile şirin Akdeniz şehrini gezeceğiz. Turumuzun sonunda havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Atlasjet Havayolları özel seferi ile saat 18:45’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuş. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından saat 21:40’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyat ve müsaitlik için lütfen bizi arayınız.

Sosyal Medya
info@capavia.com.tr
+90 533 200 19 64 (7/24)