CAPAVIA.COM.TR

logo_iso logo_iata logo_tursab
Konum: Buenos Aires
Ücret: Fiyat Alınız
Rezervasyon Yap

Buenos Aires

11 Gece 12 Gün

TUR PROGRAMI

1.GÜN: BUENOS AIRES

Buenos Aires’e varış. Havalimanından otele transfer. Konaklama.

2.GÜN: BUENOS AIRES

Kahvaltı ve yarım gün panoramik şehir turu: Plazza De Mayo, Vilayet, El Cabildo, Meclis Binası, Dikilitaş, Catedral, Colon Tiyatrosu, Barrio LaBoca, İtalyan Mahallesi, Palermo, Recoletta, San Telmo, Dorrego Meydanı. Öğleden sonra serbest zaman. Geceleyin tango show izleme fırsatı.

3.GÜN: BUENOS AIRES-TRELEW-PUERTO MADRYN

Kahvaltı. Sabah uçakla Trelew’e hareket. Varış. Atlantik Okyanusunda bulunan ana turistik merkez olan Puerto Madryn’e hareket. Konaklama.

4. GÜN: PUERTO MADRYN

Kahvaltı. Bugün Punta Tombo´daki penguenleri gözlemlemeye gideceğiz. Kara yoluyla Patagonya Çölü’nü geçerek, yeryüzündeki en nadir penguen türlerinden biri olan Mancho’ları gözlemlemek üzere Punta Tombo’daki Penguen Kayalıkları’na varış. Bu sahillere üremek ve yavrularını beslemek amacıyla her yıl bir milyondan fazla penguen gelmektedir. Otele dönüş. Konaklama.

5. GÜN: PUERTO MADRYN

Kahvaltı. Bütün gün sürecek tur için sabah Valdes yarımadası, Puerto Piramid, Kuzey Burnu, Ince Burun´a doğru yolculuk. Burada, deniz aslanlarını, deniz fillerini ve çeşitli deniz kuşlarını izleme olanağı. Haziran-Kasım tarihleri arasında balinalari gözlemleme fırsatı. Öğleden sonra Puerto Madryn’e dönüş.

6. GÜN: PUERTO MADRYN – TRELEW – EL CALAFATE

Kahvaltı. Havaalanına transfer. El Calafate´ye varış. El Calafate, Argentina Gölünün güney kıyılarında bulunan küçük bir şehirdir. İl başkenti Rio Gallegos’dan 320 km uzaklıktadır. Bu şehrin ismi eski zamanlarda uzun süren seyahatlerde at arabası kullanan kişilerin örtünmek için battaniye yerine kullandıkları bir bitkiden gelir. Sessiz sokaklar, alçak binalar ve gül bahçeleriyle bu ilginç Patagonya kasabasının manzarasını oluşturur. Konaklama.

7. GÜN: EL CALAFATE-PERITO MORENO

Kahvaltı. Tüm gün, Argentino Gölü’nün ortasında yüzen ve Unesco tarafından “Dünya Mirası” ilan edilen, bazı yerlerde 80 metre yüksekliğe ulaşan Perito Moreno Buzulu gezisi. El Calafate’dan buzula gidiş iki buçuk saat sürdüğünden yolda çeşitli fotoğraf çekme molaları verilecektir. Ziyaretçiler buzullarda üç saat kadar kalacaklar, burada patikalardan yürüyecekler ve özel inşa edilmiş gözlem noktalarından en güzel ve değişik manzaraları seyredebileceklerdir. Bundan sonra Moreno Buzulu üzerinde bir mini yürüyüş turu yapılacaktır. Bu turda da çeşitli gölcükler, hiç bir yerde görmediğiniz mavilikte deniz gördükten sonra ufak bir koruluktan geçip kamp yerine dönüş. Otele dönüş. Konaklama.

8. GÜN: EL CALAFATE

Kahvaltı. Serbest gün. Bu serbest gününüzde Upsalla ve Onelli buzullarına tur gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Bu tur, Argentino Gölünün kuzey yakasından geçilerek sadece tekne ile ulaşılabilen ve Ulusal Parkın en güzel bölgelerinden birine götürecektir. Bu turda kullanılan tekneler son derecede rahat olup bar, tuvaletler, müzik yayını, salon ve açık alana sahiptir. Calafate’dan 45 km uzaklıktaki Punto Bandera’da bineceğiniz tekne ile yaklaşık iki saat boyunca kimisi teknenin birkaç katı boyunda çeşitli buzdağları arasından geçerek Upsala Buzuluna varacaksınız. Bu buzula varıldığında rehber çevrede göreceğiniz ve hayran kalacağınız buzul ve dağ manzaralarını açıklayacaktır. Tur daha bitmedi tabii… Onelli Körfezine doğru üç saat daha kadar devam ettikten sonra orman içinde kısa bir yürüyüş yapıp unutulmaz bir manzara göreceksiniz: Donmuş zirvelerden gelen üç buzulun hemen hemen tamamı buzdağlarıyla kaplı körfezde birleşmesi. Saat 18:00 civarında El Calafate’a dönüş. Konaklama.

9. GÜN: EL CALAFATE- USHUAIA

Kahvaltı. Otelden ayrılış ve Ushuaia’ya gitmek üzere havaalanına transfer. Ushuaia’ya varış. Otele transfer. Ushuaia, Arjantinin Tierra del Fuego (Ateş Toprağı) ilinin başkentidir. Bu topraklara bu ismi Macellan, 1521 yılında bir türlü tamamlayamadığı dünya turu sırasında yerlilerin ısınmak için sürekli yaktığı ateşleri görmesi nedeniyle vermiştir. Buenos Aires ve Ateş Toprağı arasındaki mesafe 3178 km’dir. Isla Grande (Büyükada) ise geçen yüzyılın başına kadar tüm balina ve fok gibi çevrenin zengin vahşi yaşamından yararlanmak amacı güden ve dünya denizlerinden gelen maceracıların geldiği bir yerdi. Dünyanın en güneyindeki bu şehir 1884 yılında, küçük bir deniz üssünün kurulmasıyla başladı. 20nci yüzyılın başında ise burada uslanmaz mahkumların gönderildiği bir hapishane açıldı. 450 mahkum kapasiteli bu cezaevindeki suçlular yakındaki ormanlardan kestikleri ağaçlarla ahşap işi yaparlardı. Bir kısmı Şili’de olan bu bölgenin özelliği And Dağlarının bitimine yakın olduğundan dağlarla kaplı olmasıdır. Bölgede taşımacılığa uygun nehirler olmamasına rağmen tarif edilemez güzellikte sayısız göller ve göletler bulunmaktadır. Ushuaia’da yapılacak yarım günlük şehir turunda yaklaşık iki buçuk saat boyunca 25 km gezilecek ve eski şehir, liman ve dağlara giden dik sokaklar görülecektir. Gezi, Ushuaia’nın en eski binalarından birinde bulunan Dünyanın Sonu müzesinde bitecektir. Konaklama.

10. GÜN: USHUAIA

Kahvaltı. Modern bir katamaranda iki buçuk saat boyunca Beagle Kanalında gezilerek Isla de Los Lobos (Kurtlar Adası) ve Jules Verne tarafından ölümsüzleştirilen dünyaca ünlü Faro del Fin del Mundo (Dünyanın Bittiği Yerdeki Fener) görülecektir. Öğleden sonra ise 63.000 hektara yayılmış muhteşem Ateş Toprağı Milli Parkına gidilecektir. Bir tarafı Şili sınırı, diğer tarafında Atlantik Okyanusu olan bu bölgenin neredeyse tamamı dağlıktır ve denizden 600 metre yüksekliğe kadar ormanlarla kaplıdır. Toplam 50 kmlik bir tur olmasına rağmen, 4 saat sürmektedir. Bu park dağlar, göller, nehirler, ormanlar ve vadilerden oluşmaktadır. Güney Amerika kıtasının en uç noktasının ziyareti. Otele dönüş. Konaklama.

11. GÜN: USHUAIA-BUENOS AIRES

Kahvaltı. Havalimanına transfer ve Buenos Aires’e uçuş. Şehirde serbest zaman. Konaklama.

12. GÜN:BUENOS AIRES

Kahvaltı. Sabah serbest zaman. Havalimanına transfer.

Fiyat ve müsaitlik için lütfen bizi arayınız.

Sosyal Medya
info@capavia.com.tr
+90 533 200 19 64 (7/24)